Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
νεος ή παλαιος?
#4
καλησπερα γιωργο
δεν μπορω να σου απαντησω για ολους φυσικα αλλα για μενα ηταν κυριως λογω υποχρεωσεων- σπουδων- οικογενειας - αποστασης που δεν μπορουσα να ασχοληθω αν και παντα ηταν το καταπιεσμενο ονειρο να εχω δικο μου καγιακ και να κανω μονος οτι θελω. αφου οταν αλλαξα αυτοκινητο πριν 7 χρονια ρωτησα ¨σχαρα μπαινει?"- για σερφ μου λεει?- "οχι λεω για καγιακ" και η γυναικα μου λεει εχουμε καγιακ?- οχι ακομα της λεω.
παντως εχω την αισθηση οτι οι περισσοτεροι αθλητες σταματανε με εναν οχι τοσο ωραιο τροπο ειτε γιατι μαλωνουνε με τις ομοσπονδιες ή τους ομιλους ή μεταξυ τους. εγω σταματησα νωρις απο μονος μου και ετσι μου εχει μεινει μια ευχαριστη αναμνηση απο τοτε.
δε νομιζω επισης οτι καρατανε επαφη μεταξυ τους οπως εσεις, γιατι υπαρχει παρελθον που τους χωριζει.
και τωρα οι δικες μου αποριες.
δεν εχω μπει ακομη σε θαλασσιο καγιακ και δεν εχω ιδεα απο roll και τα λοιπα.
διαβαζω αυτες τις μερες το forum  και βλεπω αγνωστες λεξεις .
thigh brace λοιπον?
αυτο το καλοκαιρι αναλωθηκα να ψαχνω διαφορα σκαφη. στη βορεια ελλαδα γενικα δεν υπαρχει καποιο ενημερωμενο καταστημα οπως αυτο του στελιου στη κρητη για παραδειγμα.
συμφωνω με αυτο που διαβασα πολλες φορες οτι πρεπει να δοκιμασεις πριν παρεςι αλλα που?
απο το ιντερνετ ολα ωραια μου φαινοταν αλλα οταν τα ειδα απο κοντα απογοητευση - απο τα πλαστικα (αυτα ειχε στη θεσ/νικη). εχω καταληξει να ειμαι μεταξυ μερικων σκαφων και θα ηθελα γνωμες.
zegul multisport 3DC-CORE,  tahe reveal midi TCI Lite, tahe wind solo TCI Lite. επισης απο τη NELO το Viper 55  και  Strozzy. ειναι οι πιο ελαφρες εκδωσεις. στελιο αν ξερεις τιμες γαι τα tahe -zegul που απο οτι ειδα τα εχεις θα μπορουσες να μου πεις, μιας και δεν βρηκα ακομη για τα ελαφρα μοντελα. ευχαριστω
Reply


Messages In This Thread
νεος ή παλαιος? - by giorgos - 08-29-2013, 08:15 AM
Απ: νεος ή παλαιος? - by stelios - 08-29-2013, 09:47 AM
Απ: νεος ή παλαιος? - by giorgos ormanoglou - 08-29-2013, 05:27 PM
Απ: νεος ή παλαιος? - by giorgos - 08-30-2013, 05:27 PM
Απ: νεος ή παλαιος? - by stelios - 08-30-2013, 06:06 PM
Απ: νεος ή παλαιος? - by giorgos ormanoglou - 08-31-2013, 05:34 AM
Απ: νεος ή παλαιος? - by giorgos - 08-31-2013, 02:53 PM
Απ: νεος ή παλαιος? - by giorgos ormanoglou - 09-02-2013, 03:30 PM
Απ: νεος ή παλαιος? - by giorgos - 09-02-2013, 04:54 PM
Απ: νεος ή παλαιος? - by giorgos - 09-02-2013, 05:01 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)