Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επιλογή kayak - αρχαριος
#4
Λοιπόν, το είδα. Καλοφτιαγμένο φαίνεται (τουλάχιστον σε σχέση με το φουσκωτό μου, το Intex), αλλά στα 300€ που βλέπω το μονοθέσιο στα σκρουτζομάγαζα, σκέφτομαι μήπως είναι πολλά τα λεφτά για... δοκιμή. Δεν ξέρω βέβαια τι ποσό μπορείς να διαθέσεις, αλλά με  λίγο παραπάνω παίρνεις ένα αξιοπρεπές πλαστικό Sot. Φυσικά, τα φουσκωτά βολεύουν στο κουβάλημα και στην αποθήκευση (αν και απαιτούν κάθε φορά φούσκωμα - ξεφούσκωμα). Επίσης, δεν ξέρω πώς τα πάει από πλευράς κατευθυντικότητας, γιατί σε κάτι βίντεο στο youtube, μου φάνηκε σαν να παραέστριβε εύκολα (η μύτη του ήταν αρκετά έξω από το νερό). Έχει skeg όμως κι ίσως με σωστή κατανομή φορτίου να λύνεται το όποιο θέμα. Κατά τα λοιπά, το βάρος του είναι μικρό (στα συν, αρκεί να είναι γερό το υλικό) και το μήκος στο διθέσιο, καλό (στα πιο κοντά καγιάκ, θυσιάζεις ταχύτητα αρκετά). Το ωφέλιμο φορτίο στο διθέσιο είναι καλό για ένα άτομο και τις αποσκευές του (αφού το σκέφτεσαι σε συνδυασμό με κάμπινγκ). Για 2 άτομα, είναι κάπως λίγο.
Αυτά τα ολίγα, χωρίς να το έχω δει ποτέ από κοντά. Αν προτιμάς φουσκωτό, βεβαιώσου ότι θα είναι ανθεκτικό.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επιλογή kayak - αρχαριος - by nikos_ - 08-27-2018, 05:30 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)