Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ο γύρος της Σκιάθου
#2
Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά. Γενικά συμφωνώ με την (αναλυτικότατη) περιγραφή σου.
- Ένα γενικό συμπέρασμα που νομίζω αποδέχεσαι είναι πως κάθε seakayaking εκδρομή θέλει το timing της. Φαντάσου την ίδια διαδρομή, μέσα με τέλη Μαίου χωρίς ξαπλώστες, βαρβάρους και άλλα ανθυγειινά..πόσες περισσότερες επιλογές θα είχατε.
- Ναι, όντως εκεί στο Ξάνεμο είναι ο υπερσύγχρονος βιολογικός. Νομίζω σου είχα κρούσει το κόδωνα για "σπαστικό" κομμάτι.
- Όντως ο γύρος γίνεται και με 2 και με 1 διανυκτέρευση, αλλά και από την άλλη ποιος μας κυνηγάει?
- Με τα κουνούπια πως τα πήγατε στον Τσουγκριά?
- Αν θέλεις μια ενισχυμένη πρόταση - 4ημερη έως 6ήμερη- αφού κατάλαβα κάπως τις "ανάγκες" σου,: Kατηγιώργης- πέρασμα Σκιάθος- Κάστρο από τη μη τουριστική βορειοδυτική πλευρά-πέρασμα Σκόπελος (με πολύ προσοχή 1ώρα και50 λεπτά), παράκτια νοτιοδυτική Σκόπελος έως Χώρα Σκοπέλου και πέρασμα Αλόννησο έως Στενή Βάλα ή Άγιο Δημήτριο. Επιστροφή με το καράβι. Το κάναμε πριν κάποια χρόνια με καμιά τριανταριά Ιταλούς, Γερμανούς κλπ και ήταν εμπειρία ζωής. Ο άτυπος οργανωτής ήμουν εγώ και ήταν μεγάλη μου τιμή που με εμπιστεύτηκαν. Στη σφαίρα του ουτοπικού, γιατί να μη μπορούσαμε 10-20-30 έλληνες κάτι τέτοιο?
Keep paddling
tassossk
Reply


Messages In This Thread
Ο γύρος της Σκιάθου - by pankan - 07-23-2017, 07:52 PM
Απ: Ο γύρος της Σκιάθου - by tassossk - 07-24-2017, 02:39 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)