Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αγορά Κανό
#7
Καλημέρα woodripp3r,

Μπορείς να δοκιμάσεις σε εμένα δωρεάν. Έχω εταιρία εναλλακτικού τουρισμού και ηλεκτρονικό κατάστημα πώλησης κωπηλατικού εξοπλισμού (www.enjoy-crete.com & https://eshop.enjoy-crete.com) με έδρα λίγο έξω από το Ηράκλειο ενώ κωπηλατώ σχεδόν ανελλιπώς 4-5 φορές την εβδομάδα χειμώνα/καλοκαίρι (το καλοκαίρι ακόμη περισσότερο). Αυτό στο αναφέρω για να τονίσω τη σημασία ότι αυτά που γράφω δεν τα διαβάζω κάπου και τα φαντάζομαι αλλά τα ζω στην καθημερινότητα (τα περισσότερα).
Σχολές κάνουμε όλο το χρόνο κατόπιν συνεννόησης. Γίνονται και ατομικά και ομαδικά (μέγιστο 6 ανά σχολή).

Σχετικά με την ερώτηση σου, όχι δεν θα μπορείς να κάνεις με διθέσιο μόνος. Έχουν βγει διάφορα σκάφη στο παρελθόν όπου μεταφέρετε η θέση πιο μπροστά για να μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος το διπλό μόνος του αλλά τα συγκεκριμένα σκάφη πχ http://www.neckykayaks.com/kayaks/tandem/manitou_ii/ είναι απογοητευτικά στη θάλασσα και όποιος τα πήρε, είτε τα πούλησε είτε είναι αραχτά σε κάποια αποθήκη.

Το μόνο που μπορεί να χρησιμοποιηθεί με αξιώσεις σαν μονό, ενώ είναι διπλό, είναι αυτό της Klepper αλλά τα συγκεκριμένα ενώ είναι πολύ καλά καγιάκ, εμένα προσωπικά μου δίνουν την αίσθηση ότι δεν είναι καγιάκ λόγω μεγέθους (φαρδιά και ψηλά) και το πως πηγαίνουν στο κύμα (υπάρχει μια στρέβλωση σε έντονο κυματισμό). Αυτό βέβαια μπορεί να μην απασχολεί άλλους. Επίσης τα Klepper νομίζω είναι 3 φορές ακριβότερα από το budget σου.

Ο φίλος Βαγγέλης που είναι και μέλος του φόρουμ είναι ο πιο αρμόδιος να σου απαντήσει αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Πολύς κόσμος σνομπάρει τα διπλά, ιδίως όταν είναι έμπειρος στα μονά. Εγώ θα σου πω από την εμπειρία μου, ότι μερικά από τα καλύτερα ταξίδια που έχω κάνει, τα έχω κάνει με διπλό με τη γυναίκα μου. Όταν δε μάθουν και οι 2 καλά, τα μονά τα αφήνεις πίσω χιλιόμετρα Smile

Η αγορά όμως του διθέσιου καγιάκ είναι πολύ περιορισμένη & μακράν ακριβότερα από τα 1000€ που έχεις σαν κόστος. Με τα χρήματα αυτά αν βρεις κάτι θα είναι είτε μεταχειρισμένο (πολύ δύσκολο) είτε κάτι για πολύ απλά πράγματα και όχι κάτι της προκοπής. Για να σου δώσω να καταλάβεις έψαχνα σχεδόν ένα χρόνο να βρω καγιάκ κάτω από 69 πόντους και όχι πολύ ψηλό με χαμηλό βάρος. Έχουν και κάτι μεταφορικά λόγω μεγέθους φωτιά.....

Έδωσες αφορμή να ανοίξουμε και ένα νέο θέμα για τα διθέσια σύντομα.

Την καλημέρα μου.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply


Messages In This Thread
Αγορά Κανό - by woodripp3r - 12-16-2014, 02:58 PM
Απ: Αγορά Κανό - by dimkatso - 12-16-2014, 03:20 PM
Απ: Αγορά Κανό - by woodripp3r - 12-16-2014, 03:26 PM
Απ: Αγορά Κανό - by dimkatso - 12-16-2014, 04:25 PM
Απ: Αγορά Κανό - by stelios - 12-16-2014, 06:31 PM
Απ: Αγορά Κανό - by woodripp3r - 12-17-2014, 09:14 AM
Απ: Αγορά Κανό - by stelios - 12-17-2014, 09:41 AM
Απ: Αγορά Κανό - by περικλης - 07-30-2016, 04:19 PM
Απ: Αγορά Κανό - by stelios - 07-31-2016, 12:53 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)