Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΑΓΩΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΙΟΥ ΚΑΓΙΑΚ & SURFSKI & ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΓΩΝΩΝ ΘΑΛΑΣΣΙΟΥ ΚΑΓΙΑΚ ΕΛΛΑΔΑΣ
#4
Αγαπητέ Ιωννα, αγαπητοί φίλοι,

Νομίζω έχουμε μιλήσει και τηλεφωνικά.
Η βασική αντίθεσή μου σε αυτές τις διοργανώσεις είναι η υποχρέωση των συμμετεχόντων να έιναι γραμμένοι σε κάποιο σύλλογο...

Είμαστε πολλοί από εμάς, πού απλά επιθυμούμε να κάνουμε το χόμπυ μας χωρίς να συμμετέχουμε σε οργανωμένους συλλόγους.
Νομίζω ότι υπάρχουν οι αγώνες open που μπορούν να καλύψουν όλους αυτούς τους χομπίστες και που μπορούν να προσφέρουν σημαντικές υπηρεσίες στον μαζικό αθλητισμό.
Σέβομαι τις προσπάθειες των λίγων αδέκαστων παραγόντων του σωματειακού αθλητισμού, αλλά δεν μπορώ να αγνοώ την επιδοματική και άκρατα συμφεροντολογική λογική που επικρατεί στους περισσότερους αθλητικούς συλλόγους, ομοσπονδίες κλπ. που ενδιαφέρονται κυρίως για διακρίσεις και όχι για την προώθηση του αθλητικού πνεύματος στον μέσο αθλούμενο, με μέσες επιδόσεις πολίτη.
Οι δυσάρεστες εμπειρίες μου βέβαια προέρχονται από το τένις και το τρίαθλο και συνεπώς δεν θέλω να θεωρηθεί η παρέμβασή μου αυτή ως επίθεση με υπονοούμενα.  Πιστεύω απλά ότι σε ένα σπόρ που φιλοδοξεί να κάνει αγώνες γνωριμίας με το κοινό, η σωματειακή λογική και κανόνες των αθλητικών συλλόγων μόνο δυσάρεστες επιπλοκές μπορούν να προσφέρουν στον μέσο χομπίστα.

Reply


Messages In This Thread
Απ: ΑΓΩΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΙΟΥ ΚΑΓΙΑΚ & SURFSKI & ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΓΩΝΩΝ ΘΑΛΑΣΣΙΟΥ ΚΑΓΙΑΚ ΕΛΛΑΔΑΣ - by vangelis - 12-08-2011, 01:49 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)