Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ενοικίαση Kayak
#1
Καλημέρα

Ενδιαφέρομαι να νοικιάσω θαλάσσιο Kayak για χρονικό διάστημα από 1-2 εβδομάδες.
Από επαφές που έχω κάνει οι τιμές διακυμαίνονται για διθέσιο από 120 ευρώ την εβδομάδα έως και 230!!
Στα μονοθέσια γύρω στα 100 ευρώ την εβδομάδα.
Γνωρίζει κανείς καταστήματα που ενοικιάζουν εξοπλισμό στην Αθήνα ή κοντά στην Κόρινθο μιας και το καγιάκ θα χρησιμοποιηθεί κοντά στην Νέα Επιδαυρο.

Επίσης πιστεύετε ότι αξίζει να γίνει η ενοικίαση με αυτό το κόστος ή θα σύμφερε η αγορά του;

Ευχαριστώ
Reply
#2
Δεν γνωρίζω για ενοικίαση στην Αθήνα αλλά αν το σκάφος είναι σχετικά καινούργιο και σε καλή κατάσταση αξίζει πολύ να ενοικιάσεις γιατί θα καταλάβεις πολλά πράγματα πριν την αγορά ώστε να μην τη πατήσεις. Το θέμα είναι ότι και να βρεις να ενοικιάσεις, αν μιλάς για sit in συνήθως αν δεν ξέρεις να ξαναμπείς μέσα ή να κάνεις roll δεν στο δίνουν (και καλά κάνουν).

Αν βρεις κανένα εντός Αττικής κοινοποίησε το εδώ να το γνωρίζουμε.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#3
Ρώτα στο cannibals,  210 9969655
Reply
#4
Για sit on top είναι οι τιμές που ανέφερα γιατί μάλλον ούτε εγώ θα έμπαινα σε sit-in Smile

Από το cannibals δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση για διαθεσιμότητα (μετά από 2 εβδομάδες και πολλές προσπάθειες επικοινωνίας) αν και ήταν πολύ δεκτικοί στη πρώτη μας κουβέντα να μου δώσουν μέχρι και μπάρες για την μεταφορά του.

Ενημερωτικά από όσο έχω ρωτήσει τους υπόλοιπους και χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση/δυσφήμιση έχω βρεί τα παρακάτω

Ο Λουκιανός στον Πειραιά δεν ενοικιάζει (μου είπε επί λέξη μην νοικιάσεις δεν σε συμφέρει αγορασε το)

Το escape 24 στην Λ.Αθηνών με 230 διθέσιο καινούριο (με κόστος αγοράς στα 800) για 1 εβδομάδα και 100 ευρώ για το

μονοθέσιο(cobra navigator)

Στην Θήβα (πέφτει λίγο μακριά) μου δίνει ένα Tarpon 130T διθέσιο με 120 ευρώ/εβδομάδα


Δεν έχω βρεί κάτι άλλο αν κάποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ ας μου πεί




Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)