Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
νεος στο χωρο - επιλογη κανο/καγιακ για θαλασσα
#7
το μυκονος το έχω δοκιμασει και σου λεω να μην το πάρεις γιατι δεν κάνει..ο αποθηκευτικος χώρος αρχιζει απο την πλωρη και τελειωνει στην πρυμνη.οπότε είναι το εσωτερικο του καγιακ ανάμεσα απο την καρίνα και το deck..εκεί θα χάνονται τα πραγματα σου και θα τα ψάχνεις μεσα στο καγιακ..Ασε που αν χρειαστεις αγκυρακι και είσαι σε κύμα θα κανει γκαπα γκουπα και να τρυπησει...
εγω αγόρασα το seastar x deluxe.το αγόρασα σε πολυ καλη τιμη σε μαγαζι στα Ιωάννινα.480€.το έχω παέι με δυο άτομα σε 5-6 bofor δεν γυρισε.εχει ευσταθεια και δεν μπαινουν νερα παρα μόνο όταν έχει κύμα και μπαινει η πλωρη μεσα στο κύμα.σαν το spray στα καραβια.κατι ανάλογοαντέχει 120kg αλλα και 130 να βάει δεν παθαίνει τίποτα.μπαινει περισσοτερο μέσα στο νερό.αλλα με μέτρο.εσυ και η κόρη σου θα είστε μια χαρα πιστεύω.


ΠΡΟΣΟΧΗ. Όταν  πάρεις κουπι να προτημησεις το μονοκόματο ..την εχω πατήσει για αυτό σου λέω.(άν είναι φτηνο περίπου 50€)

συνολικα η υπόθεση μου στοίχησε κανα 600€.με κουπια,σχαρες,σωσιβια(σημαντικο),καγιακ κ.ααν είσαι μόνος είναι δύσκολο να κουβαλησεις ένα καγιακ..δεν είναι φουσκωτη βάρκα ..θα το συνηδητοποιησεις μολις το πιασεις.με δυο άτομα είσαι κομπλε.και μεταφέρεται και μπορεις να το βάλεις πάνω στην σχαρα
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply


Messages In This Thread
Απ: νεος στο χωρο - επιλογη κανο/καγιακ για θαλασσα - by kayak - 07-04-2013, 01:18 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)