The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Sea-kayak.gr Forums
knee straps / knee braces - Printable Version

+- Sea-kayak.gr Forums (https://www.sea-kayak.gr)
+-- Forum: Συζητήσεις (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Περί καγιάκ (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Thread: knee straps / knee braces (/showthread.php?tid=130)

Pages: 1 2


knee straps / knee braces - vitamin sea - 06-10-2012

Για τους φίλους που βγαίνουν με σιτ-ον τα knee straps είναι ένα χρήσιμο εξάρτημα που προσφέρει έξτρα έλεγχο του σκάφους, ιδιαίτερα σε  δύσκολες συνθήκες. Μερικοί απο εμάς μπορούν με αυτά να εκτελέσουν χειρισμούς που θα ήταν αδύνατο να γίνουν (πχ roll) και  επίσης επιτρέπουν το σερφάρισμα χωρίς τον φόβο να βρεθείς στην θάλασσα μακριά απο το σκάφος σου...  Αν κάποιος τα χρησιμοποιεί ας μοιραστεί μαζί μας την εμπειρία του....


Απ: knee straps / knee braces - john f - 06-10-2012

για το δικο μου sit on  με 59 ποντους φαρδος ειναι αυτονοητο οτι θα τα εχεις στον στανταρ εξολπισμο  χωρις αυτα σημερα στο λαυριο με 5-6 bf βορια το σκαφος θα ηταν στην κρητη τωρα -μονο του....


Απ: knee straps / knee braces - vitamin sea - 06-12-2012

Σίγουρα τα knee straps δίνουν μια ιδιαίτερη αίσθηση στο σκάφος , ιδιαίτερα σε σκάφη με μικρό πλάτος.


Απ: knee straps / knee braces - andreas pipiou - 06-18-2012

πηρα προσφατα ιμαντες για τα γονατα για το scapa μου και νιωθω πολυ σταθερος.νομιζω οτι ειδικα για μεγαλες αποστασεις ειναι απαραιτητα.


Απ: knee straps / knee braces - giorgos ark - 07-03-2012

αντρεα ποσο τους πηρες?
ειναι καλη τιμη τα 40 το ζευγαρι?


Απ: knee straps / knee braces - vitamin sea - 07-04-2012

Mόλις επέστρεψα απο Αγγλία και η καλυτερη τιμή που βρήκα ήταν 25 λίρες (35 Ευρο) σε κατάστημα. θεωρώ τα 40 Ευρο καλή τιμή.


Απ: knee straps / knee braces - vitamin sea - 07-06-2012

Πάντως εγώ που μου αρέσει πολύ να κατασκευάζω πράγματα θα επιχειρήσω να φτιάξω ένα ζευγάρι. Δέν είναι δα και τίποτα το ιδιαίτερο. Σε εποχές κρίσης ζούμε....


Απ: knee straps / knee braces - andreas pipiou - 07-06-2012

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΟΛΟΙ ΤΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΟΣΟ.30-40Ε


Απ: knee straps / knee braces - dan - 07-06-2012

(07-06-2012, 05:50 AM)vitamin sea link Wrote: Πάντως εγώ που μου αρέσει πολύ να κατασκευάζω πράγματα θα επιχειρήσω να φτιάξω ένα ζευγάρι. Δέν είναι δα και τίποτα το ιδιαίτερο. Σε εποχές κρίσης ζούμε....

Wink  Έχει άλλη χάρη το....χειροποίητο !  Smile


Απ: knee straps / knee braces - vitamin sea - 08-13-2012

Στα σιτ ον που δεν υπάρχουν συνήθως deck lines (στα περισσότερα) τα knee straps προσφέρουν μεγάλη ευκολία στο να επαναφέρεις το σκάφος και να ανέβεις σ΄αυτό μετά απο  ανατροπή, καθώς δεν χρειάζεται να "ψάχνεις" το χερούλι.