Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καθισμα και μετατροπες σε κοκπιτ
#1
Αγαπητοι φιλοι αν επιθυμειτε μπορουμε να γραφουμε εδω για μετατροπες σε κοκπιτ,καθισμα των καγιακ που θα μας κανει την ζωη καλυτερη..παρακατω ανεβαζω καποιες φωτογραφιες απο μαλακο πολυαιθυλενιο η αφρωδες οπως λεγεται..Χρησιμοποιειτια για ντυσιμο των thigh pads για γωνιες αναπαυσης στα γονατα κυριως, για να κατασκευασεις μαξιλαρακια κλπ κλπ..Πωλειται στο πρακτικερ 6 ευρω το τεμαχιο 50χ100 διαστασεις..επισης βασικο ειναι οτι δεν απορροφα νερο και κοβεται πολυ ευκολα
[Image: IMG_1742.jpg]
[Image: IMG_1741.jpg]
[Image: IMG_1740.jpg]
[Image: IMG_1739.jpg]
[Image: 179489_160502843996924_143225812391294_2...4975_n.jpg]
Leave it to Random to needlessly complicated things
Reply
#2
Και για τις κολήσεις,  κόλλα πολυουρεθάνης,  γνωστή και σαν κόλλα θαλάσσης.  Εχω κάνει  "δομικές"  μετατροπές στο πιλοτήριο του κόντιακ,  κατέβασα τις γονατίδες 5 ολόκληρα εκατοστά και οι κολλήσεις αντέχουν δύο χρόνια τώρα,  χωρίς συντήρηση.
Reply
#3
(01-05-2012, 02:35 PM)giorgos ormanoglou link Wrote: Και για τις κολήσεις,  κόλλα πολυουρεθάνης,  γνωστή και σαν κόλλα θαλάσσης.  Εχω κάνει  "δομικές"  μετατροπές στο πιλοτήριο του κόντιακ,  κατέβασα τις γονατίδες 5 ολόκληρα εκατοστά και οι κολλήσεις αντέχουν δύο χρόνια τώρα,  χωρίς συντήρηση.

Γιώργο αυτή κάνει και για κόλληση σε πολυεστερικά αλλά και σε πλαστικά σκάφη;
Κάτι σαν αυτή εννοείς: http://www.plaisio.gr/Consumables/Office...l-D-90.htm
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#4
Οι κόλες σε αυτή τη μορφή απευθύνονται κυρίως σε ξύλο.Είναι καλύτερα να χρησιμοποιούμε σε μορφή οδοντόκρεμας.
  SIKAFLEX είναι μια μάρκα που εγω χρησιμοποιώ απο το σκάφος ,το καγιάκ,εως και το σπίτι.Αλλες BTI και μεταα η wirth η κάπως ετσι.Γενικα η πολυουρεθάνη εχει καλή πρόσφηση σε πολυαιθυλένιο.Με τη sika έχουν κοληθεί πλαστικές μπότες βουνού!!!
    Αυτά.ελπίζω να βοήθησα. Smile
Μήτσος.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)