Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόταση διαρθρωτική αλλαγής της φυσιογνωμίας του φόρουμ.
#21
(09-16-2013, 06:47 PM)Random link Wrote: Παραθέτω το λινκ γνωστού αυστραλεζικου φόρουμ για Καγιακ. Αυτοί δν ειναι αμερικανακια Γιώργο, έχουν μεγάλη παιδεία στο χώρο της κωπηλασίας. Διάβασε τα section και ίσως πεισθεις. Προς ενημέρωση σου στο φόρουμ γράφουν επώνυμα έμποροι, αθλητές διεθνούς κύρους βλ. Chalupsky και δν νοιάζονται να εκθειάζουν αρνητικά η θετικά τα προϊόντα της αγοράς. Ειλικρινα το seakayakforum.com εχει διεθνή απήχηση και παρα πολλές εταιρείες το συμβουλεύονται ακόμα και ο Alled της tide race kayaks ζητωντας επιμονα τεστ για τα προιοντα τους απο μελη του φορουμ. Οι Αυστραλοί οι οποίοι διακρίνονται παγκοσμίως για τις πρωτιές τους στα παγκόσμια πρωταθλήματα στο χώρο κωπηλασίας χρησιμοποιούν τον ίδιο σκελετό φόρουμ με το το δικό μας ελληνικό φόρουμ. Μήπως πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο Γιώργο και να δεις τα πράγματα σφαιρικά κρίνοντας πράγματα και καταστάσεις διαμορφωμένα στην σύγχρονη πραγματικότητα?
ΥΓ Προσωπικά γνωρίζω αρκετά παιδιά στο φόρουμ που έχουν βοηθηθεί στις αγορές τους. Για να μην αντιλογουμε άλλο, ελπίζω οτι αν διαψεύσεις και τους Αυστραλούς δν εχει νόημα η συζήτηση μας και δν θα βγάλει κατι παρα πάνω αυτός ο διάλογος. Φιλικά παντα..-Smile

Το ότι η συζήτηση εξελίσσεται με φιλική ενδιάθεση δε νομίζω ότι χρειάζεται να τονίζεται,  ούτε καν έστω για αυτούς που δεν μας γνωρίζουν.

Δυσκολεύομαι να καταλάβω πώς εσύ διακρίνεις,  αν η ενασχόληση οποιουδήποτε τρίτου είναι από σεβασμό στο κύρος του ή αναζήτηση των δυνατοτήτων δικής του ανάμειξης στο παιχνίδι – εγώ δεν θα είχα τρόπο.

Μια και αναφέρεσαι όμως στην ταιντρέις  θα σημειώσω  -παραβαίνοντας κατ’  απόλυτη εξαίρεση τον κανόνα που εισηγούμαι μόνος μου-  το εξής συγκεκριμένο.

Το περιοδικό σικαγιάκερ,  στο τέστ του κατακαίνουργιου τότε εξκέιπ περιέλαβε,  από τον εισαγωγικό ακόμα πρόλογο  με τα μεγάλα γράμματα,  αυτήν την  ομολογουμένως έξυπνη ατάκα. 

[i]«Εξκέιπ και εξπλορ μοιράζονται ένα κοινό γνώρισμα,  το ένα είναι πιο γρήγορο από το άλλο»
[/i]
Ελπίζω να έρθουν πολλά ταιντρέις στην ελλάδα και να έχουμε την ευκαιρία να τα δοκιμάσουμε οι ίδιοι ή να τα δούμε με τα μάτια μας να πλέουν μαζί...
Αν δεν διαπιστώσουμε τότε το παραπάνω ευφυολόγημα να διαψεύδεται παταγωδώς και να αποδείχνεται ένα ανίερο συνομωτικό τέχνασμα για να σπρωχτεί εμπορικά το νέο προϊόν,  εμένα να με φτύνετε πατόκορφα μέχρι πνηγμού.

Με την ευκαιρία πάντως της σύγκρισης με ξένο φόρουμ έχω να επισημάνω,  ότι είναι ιδιαίτερα αξιέπαινο δείγμα γραφής για τον διαχειριστή του δικού μας ιστοτόπου,  να παρακολουθεί υπομονετικά να εξελίσσεται για τρίτη μέρα μία τόσο καυτή συζήτηση στην αυλή του που απειλέι ακόμα και να πυρπολύσει ίσως στο τέλος το δημιούργημά του,  κρατώντας ο ίδιος στάση σεμνής αποχής -  δεν είναι συνηθισμένο πράγμα !




Messages In This Thread
Απ: Πρόταση διαρθρωτική αλλαγής της φυσιογνωμίας του φόρουμ. - by giorgos ormanoglou - 09-16-2013, 07:53 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)