Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόταση διαρθρωτική αλλαγής της φυσιογνωμίας του φόρουμ.
#20
(09-16-2013, 07:50 AM)Pai Mei link Wrote: Ωστόσο, παρ'το και διαφορετικά: εγώ ως απλός χρήστης, αξιολογητής των προϊόντων που έχω αγοράσει ή δοκιμάσει, με ποιά λογική θα μπω να γράψω τις απόψεις μου, σε ενότητα "επαγγελματιών";

Δεν πρότεινα περιοχή επαγγελματιών,  πρότεινα περιοχή που αναφέρονται εμπορικά  σήματα. 

Η λογική της δικής σου τοποθέτησης μαζί με τους επαγγελματίες,  αυτούς που προβάλλουν φυσιολογικά το εμπόρευμά τους,  είναι ότι τα γραφόμενα σου επηρεάζουν την εμπορική του επιτυχία,  γίνεσαι και εσύ θέλοντας και μη ρυθμιστής της αγοράς.  Για κάθε τι που γράφεις,  θετικό ή αρνητικό,  σε κάποιους επαγγελματίες προσθέτεις πόντους αφαιρώντας τους έμμεσα από τους ανταγωνιστές τους και από κάποιους αφραιρείς προσθέτωντας τους σε άλλους,  η παρέμβασή σου εξισώνεται πρακτικά με διαφήμιση ή δυσφήμιση,  επομένως η φυσική σου θέση  είναι εκεί,  πλάι τους.
Το ότι εσύ είσαι  -και βέβαια είσαι-  απλός χρήστης και αξιολογητής βασισμένος αποκλειστικά και μόνον στην  εμπειρογνωμοσύνη του,  το κάνεις από αλτρουιστική αγάπη με αγνά αισθήματα αλληλεγγύης προς τους συντρόφους σου και εμφορείσαι από ιδεαλιστικά κίνητρα,  Δ Ε Ν  ανατρέπει αυτή την πραγματικότητα όσο και να την αψηφάς ή την παραβλέπεις -  εκεί είναι το δράμα του ζητήματος.


Messages In This Thread
Απ: Πρόταση διαρθρωτική αλλαγής της φυσιογνωμίας του φόρουμ. - by giorgos ormanoglou - 09-16-2013, 07:02 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)