Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόταση διαρθρωτική αλλαγής της φυσιογνωμίας του φόρουμ.
#13
(09-16-2013, 07:44 AM)Random link Wrote: Αγαπητέ thanassi φυσικά και η τελική κρίση αφήνεται
Στον αγοραστή -μέλος του φόρουμ. Απλα συμπληρωματικά
να δηλώσω οτι όταν ξεκίνησε αυτό το φόρουμ σχεδόν όλοι
σας αλλα και εγω δηλώναμε οτι αυτό έλειπε τόσο πολυ απο την ζωη μας
Και πόσο σημαντικός θα ειναι ο ρόλος του. Αντί να κάνουμετο σταυρό
Μας που υπάρχει ένα ελεύθερο βήμα θελουμε και αυτό να το περιορισουμε.
Διαφωνώ κάθετα. Ελευθερία λόγου προς όφελος όλων μας για τα πάντα.
Ούτε η τιμολογιακή πολιτική ειναι απόρρητη αλλα ούτε και η εκθειάση ή
Μη των προϊόντων. Το μόνο που ειναι απόρρητο ειναι το περιεχόμενο
Του μυαλού μου αλλα και του πορτοφόλιου μου. Έτσι κανεις δν επιθυμώ να περιορίσει το
Βήμα αυτού του φόρουμ.
Είμαι απόλυτα σύμφωνος στο μεγαλύτερο μέρος της ανάρτησής σου. Ίσως η γλώσσα γραφής μου να μην εκφράζει σωστά αυτά που θέλω να πώ. Δεν ξορκίζω τους επαγγελματίες, αντίθετα, από την πρώτη ανάρτηση στο θέμα, τους θεωρώ αναγκαίους.
Το αγκαθάκι όμως που με έσπρωξε να πάρω αυτή τη θέση έχει να κάνει με την έμμεση προώθηση προϊόντων και υπηρεσιών. Είναι άλλο να γράφεις ότι από σήμερα διαθέτω αυτό το προϊόν, άλλο να γραφεις για την τάδε προσφορά ή να παρουσιάζεις το τάδε συγκριτικό τέστ που παρουσιάζουν τα αγαθά που εμπορεύεσαι ώς τα κορυφαία και εντελώς διαφορετικό να αναφέρεσαι στις προσεκτικά μαζεμένες, αδυναμίες της ποδιάς λχ. που αναφέρεται στη συζήτηση, όταν έχεις ήδη αναφέρει ότι αυτή που πουλάς είναι κορυφαία ... ή έχεις σχεδιάσει να την παρουσιάσεις στο μέλλον. Η θέση αυτή ενισχύεται ιδιαίτερα άν έχεις χτίσει μια εικόνα ... γκουρού του είδους. Η διαδικασία αυτή είναι μελέτη και στοχοποίηση. Δεν μ΄ενοχλεί όταν το κάνουν οι ασφαλιστικές, οι τράπεζες, οι φαρμακευτικές κ.α. Μου αφήνει μια ασχήμια όταν το συναντώ σε χώρους χομπίστικους στους οποίους  δεν θέλω να είμαι "υποψιασμένος" άλλα χαλαρός και διαθέσιμος για μέγιστη αποδοχή του συνφορουμίτη, άρα σε σημαντικό βαθμό ευάλωτος.
Γι΄αυτό τάχθηκα υπέρ μιας σήμανσης της πηγής της πληροφορίας. Τάχθηκα επίσης και με τη δυνατότητα κάθε επαγγελματία να διαφημίζει και να αναφέρει ότι νέο διαθέτει. Απαραίτητο  για την πρόοδο του χώρου, απαραίτητο και για όλους μας, για τον εξοπλισμό μας και τις γνώσεις μας.


Messages In This Thread
Απ: Πρόταση διαρθρωτική αλλαγής της φυσιογνωμίας του φόρουμ. - by thanassis - 09-16-2013, 09:08 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)