The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit




Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προαπαιτούμενα θεωρία και δεξιότητες για BCU 4
#1
Όσοι ενδιαφέρεστε για την BCU και το τέταρτο αστέρι στο συνημένο αρχείο θα βρείτε στα Αγγλικά
ότι χρειάζεται να ξέρετε καθώς και το βιογραφικό του εκπαιδευτή Albert Donovan.
Αν αποφασίσετε να συμμετάσχετε ειδοποιήστε με για να σας στείλω αντίγραφα της LR form και logbook.


Attached Files
.pdf   BCU 4 Star Sea A Donovan- George.pdf (Size: 135.18 KB / Downloads: 24)
Reply
#2
Να με συμπαθάτε όλοι σας για την εμμονή,  αλλά προσωπικά αν επρόκειτο να δώσω από τον χρόνο μου και να πληρώσω κάποτε για να εκπαιδευτώ σε μια σωματική δραστηριότητα,  σαν το καγιάκ,  θα απαιτούσα ο εκπαιδευτής μου να είναι πτυχιούχος σωματικής αγωγής – η γνώση δεν είναι πιπίλα.
Να μπορώ να ρωτήσω στη διάρκεια των μαθημάτων,  για παράδειγμα,  ποιες λεπτομέρειες πρέπει να προσέξω  στην αλληλουχία των κινήσεων,  ποιους μύες πρέπει να εθίζω σε σύσπαση στην κάθε φάση και ποιους να διατηρώ χαλαρούς,  για να αποφύγω μια απότομη κάκωση ή τη χρόνια μυοσκελετική φθορά,  σαν το σύνδρομο υπακρωμιακής προστριβής (ώμος του κολυμβητή),  την επικονδυλίτιδα  (αγκώνας του τενίστα),  το καρπικό σύνδρομο,  τα προβλήματα της σπονδυλικής στήλης κλπ,  ή να ρωτήσω ποιο μέγεθος λεπίδας κουπιού είναι ενδεδειγμένο για τον σωματότυπο και τη γενική φυσική μου δύναμη,  και να παίρνω υπεύθυνες απαντήσεις,  που πίσω τους κρύβουν συστηματική γνώση,  στην οποία να μπορώ να δείξω εμπιστοσύνη.
Αν πάμε σε ένα εμπορικό γυμναστήριο στην Ελλάδα η γραφτούμε σε αθλητικό όμιλο,  θα δεχθούμε να μας καθοδηγεί εμπειροτέχνης ;
Συγνώμη αλλά σε μερικά πράγματα έχω συνηθίσει να είμαι κατηγορηματικός. 
Reply
#3
??? Τι να πω τώρα... Συγγνώμη Γιώργο αλλά δεν θα μπω καν στη διαδικασία. Ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για όσα λέει (και κάνει)
Reply
#4
Το φόρουμ είναι πεδίο για να διατυπώνονται,  να αμφισβητούνται ή να υπερασπίζονται ελεύθερα γνώμες και να σχολιάζεται οποιαδήποτε ανάρτηση.
Εξαιρεση,  απόλυτα αποδεχτή,  αποτελούν τα ειδικά εδάφια  για τις επαγγελματικές αναρτήσεις,  όπου πράγματι πρέπει να επιδείχνεται απεριόριστος σεβασμός,  φερ πλέι και τακτ,  στις δραστηριότητες που συνδυάζουν κάποιο επαγγελματικό συμφέρον των μελών.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)