Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επιλογη kayak
#21
(05-29-2013, 09:26 PM)Dimitris K link Wrote: Θα ήθελα την γνώμη σας για τα παρακάτω kayak που βρήκα στο ebay.Sit In Kayak & Rudder Single Ocean Sea River Lake Touring Canoe 526 ευρώ- GoSea Dreamer-Sea kayak, Riot Brittany 16.5, plastic construction . High Spec Sea Kayak431 ευρώ-Venture Kayaks Easky 17LV Sea/Touring Kayak Plus Spray Deck361 ευρώ και στο car gr το wigry am 398 sport '13  500 ευρώ. Όλες οι τιμές είναι χωρίς έξοδα αποστολής.

Φίλε Δημήτρη βάλε που βρήκες το Riot στην τιμή που λες; Στο ebay βρήκα μόνο αυτό: http://www.ebay.co.uk/itm/Sea-kayak-Riot...3cd1f4a6c7
το οποίο κοστίζει όσο και στην Ελλάδα.

Επίσης έχε υπόψην ότι οι περισσότεροι δεν στέλνουν στην Ελλάδα και αν αναλάβεις μόνος σου τα μεταφορικά θα σου βγούν κοντά στα 300€ και χωρίς ασφάλεια (έχω δει πολλά σπασμένα κατά τη μεταφορά ή γεμάτα βαθιές γρατζουνιές)

Το Riot είναι πιο ολοκληρωμένο καγιάκ από το Easky αλλά το Easky είναι πολύ πιο ευκολοδήγητο (πηγαίνει ευθεία πολύ καλύτερα) και με πολύ μεγαλύτερο cockpit ενώ η ποιότητα κατασκευής είναι πάρα πολύ καλή.

Σχετικά με τα μεταφορικά και το κόστος ισχύουν τα ίδια και για το Easky. Δεν συμφέρει να το πάρεις από το ebay γιατί θα σου βγει το ίδιο αν όχι ακριβότερα να το πάρεις από Ελλάδα εκτός αν αγοράσεις μεταχειρισμένο.



Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#22
Άκυρο
Reply
#23
Stelios και εγώ δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ. Το  easky μάλλον είναι σε πλειστηριασμό. Για αυτό που είναι στο car gr  vitamin sea ότι και να να σου πω δεν ξέρω απλώς εγώ κοιτούσα και για μεταχειρισμενα. Να ρωτήσω πάλι με 500-600 ευρώ τι μπορώ να βρω είτε sit in ή sit on καινούριο ή μεταχειρισμένο στην Ελλάδα;   
Reply
#24
Με 600€ θα μου κάνει τρομερή εντύπωση αν βρεις κάποιο sit in της προκοπής. Αν τυχόν βρεις στείλε μας το link αν υπάρχει να σου πούμε τη γνώμη μας.

Γενικά δεν υπάρχουν και πολλά μεταχειρισμένα μιας και το θαλάσσιο καγιάκ είναι υπερβολικά άγνωστο ακόμη στην Ελλάδα.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#25
οκ Ευχαριστώ.
Reply
#26
Καλησπερα ξερει να μου πει καποιος που ειναι απο περιοχη Πρεβεζας που νοικιαζουν kayak γιατι μαλλων θα βρισκομαι ΠΣΚ (14,15,16) εκει.Ευχαριστω.
Reply
#27
Καλησπέρα σε όλους είναι εύκολο να αναρτήσετε κάποια video με τις εξορμήσεις σας προς πορωση;
Reply
#28
καλησπέρα Δημήτρη..Το φορούμ ελληνικο-Αγγλικο έχει πολλά βίντεο.ψαξε και θα βρεις..Εγω δεν μπορω να βγαλω βίντεο-φωτογραφία πάνω στο καγιακ γιατι δεν έχω αδιαβροχη κάμερα.οπότε μόνο απο την στεριά :-[
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#29
ΟΚ. Ευχαριστώ.
Reply
#30
Δημητρη με 600€ μπορείς να πάρεις ένα sit on καλο.Τα sit in πρεπει να μάθεις καποια πράγματα σε σχολη καγιακ και μετα να δοκιμασεις να πάρεις sit in.Γιατι αν αρχίσεις με λάθος τεχνικη μετα δεν διορθώνεται εύκολα
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)