Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καροτσάκια μεταφοράς,trolley
#11
Ωραια κατασκευη, απλη και βολικη θα ελεγα..Οσον αφορα το βαρος εκει εχεις ενα θεμα..Σε προσφατο ταξιδι ειχα φορτωσει το αυτοσχεδιο καροτσακι με το καγιακ και εξοπλισμο και ηταν οντως πολυ βαρυ...Εκτιμω οτι και το δικο σου θα αντεχει βαρος, το θεμα ειναι στις συστροφες μπορει να ξεπατωθει απο καποιο σημειο_? Δεν ξερω αν το εχεις τσεκαρει,,, Wink
[Image: 179489_160502843996924_143225812391294_2...4975_n.jpg]
Leave it to Random to needlessly complicated things
Reply
#12
(03-13-2012, 07:01 PM)Random link Wrote: Ωραια κατασκευη, απλη και βολικη θα ελεγα..Οσον αφορα το βαρος εκει εχεις ενα θεμα..Σε προσφατο ταξιδι ειχα φορτωσει το αυτοσχεδιο καροτσακι με το καγιακ και εξοπλισμο και ηταν οντως πολυ βαρυ...Εκτιμω οτι και το δικο σου θα αντεχει βαρος, το θεμα ειναι στις συστροφες μπορει να ξεπατωθει απο καποιο σημειο_? Δεν ξερω αν το εχεις τσεκαρει,,, Wink

Είναι πιθανό . Μια λύση είναι να μπούνε βίδες περαστές σε κάθε ένωση.
Άμα σπάσει βλέπουμε... !!
Reply
#13
Dan, πολύ καλή η κατασκευή σου και μου έδωσες και μένα μερικές ιδέες για το πώς να φτιάξω το δικό μου καροτσάκι μιας και το παλιό μου σάπισε. Στα sit on top είναι πιο εύκολα τα πράγματα γιατί υπάρχουν οι τρύπες..
Πάντα ψηλά μένει η κορφή άν 'ειν και χιονισμένη,
Τόν βράχο δέρνει η θάλασσα μα πάντα βράχος μένει..
Reply
#14
DAN  το'' σύστημα''  με τους σωλήνες με  άφησε  ''Μ...άκα''  σε κροκάλα και φορτωμένο για ημερήσιο ψάρεμα  σκάφος,  οπου κραααακ!! Στο ένα χέρι ο κουβάς με το ζωντανό(δόλωμα) 10L  και στο άλλο το 33+kg σκάφος  και  σε50μ  το  ...νερό.ΠΙΚΡΑ.
    Ανοξείδωτος  η  γαλβανιζέ  για σίγουρα αποτελέσματα  και ενισχυμένο αλουμίνιο για  να μεταφέρεται.Αυτό λέει η  συνταγή.
Και για τα σιτ ον μάλλον δια μέσου των οπών αποστράγγισης.
  (Ετσι ξεκίνησε η μέρα και συνεχίστηκε με το χάσιμο δυο σημαντικών ψαριών, το δεύτερο του οποίου μου στοίχισε και ένα καλάμι jigging.A!!!και δια το τέλος  έπρεπε να τελειώσω τα 50μ ανηφόρας  οπου στο τέλος της και νύχτα πια με περιμέναν  6 τσομπανόσκυλα!!!!!!! για να μπω στο αυτοκίνητο.-είχα παρκάρει βλέπεις εξω απο μαντρί.-αυτά.Θέλει κανείς να κάνει ψάρεμα μαζί μου????? ;D 8) Smile)
Μήτσος.
Reply
#15
(05-06-2012, 09:36 PM)dimkatso link Wrote: DAN  το'' σύστημα''  με τους σωλήνες με  άφησε  ''Μ...άκα''  σε κροκάλα και φορτωμένο για ημερήσιο ψάρεμα  σκάφος,  οπου κραααακ!! Στο ένα χέρι ο κουβάς με το ζωντανό(δόλωμα) 10L  και στο άλλο το 33+kg σκάφος  και  σε50μ  το  ...νερό.ΠΙΚΡΑ.
    Ανοξείδωτος  η  γαλβανιζέ  για σίγουρα αποτελέσματα  και ενισχυμένο αλουμίνιο για  να μεταφέρεται.Αυτό λέει η  συνταγή.
Και για τα σιτ ον μάλλον δια μέσου των οπών αποστράγγισης.
  (Ετσι ξεκίνησε η μέρα και συνεχίστηκε με το χάσιμο δυο σημαντικών ψαριών, το δεύτερο του οποίου μου στοίχισε και ένα καλάμι jigging.A!!!και δια το τέλος  έπρεπε να τελειώσω τα 50μ ανηφόρας  οπου στο τέλος της και νύχτα πια με περιμέναν  6 τσομπανόσκυλα!!!!!!! για να μπω στο αυτοκίνητο.-είχα παρκάρει βλέπεις εξω απο μαντρί.-αυτά.Θέλει κανείς να κάνει ψάρεμα μαζί μου????? ;D 8) Smile)

Μήτσο μου εσύ μόνο την ....πεθερά σου δεν φόρτωσες !!!  ;D
Με την συγκεκριμένη πατέντα μεταφέρουμε άδειο το καγιάκ , όσο γίνετε ελαφρύτερο .

Όσο για της τρύπες αποστράγγισης σε πολλά site διάβασα ότι μπορεί να προκληθεί ζημιά γιατί
στο σημείο εκείνο το υλικό είναι αδύνατο.
Reply
#16
Tουλάχιστον Μήτσο έπιασες κάνα ψάρι? Εγώ που είμαι Κρητικός αν δεν έπιανα τίποτα θα μπούκαρα στο μαντρί....Αντικρυστό κλέφτικο!!!!!!
Πάντα ψηλά μένει η κορφή άν 'ειν και χιονισμένη,
Τόν βράχο δέρνει η θάλασσα μα πάντα βράχος μένει..
Reply
#17
(05-07-2012, 09:10 AM)vitamin sea link Wrote: Tουλάχιστον Μήτσο έπιασες κάνα ψάρι? Εγώ που είμαι Κρητικός αν δεν έπιανα τίποτα θα μπούκαρα στο μαντρί....Αντικρυστό κλέφτικο!!!!!!

Η κανένα χοχλιό μπουρμπουριστό με αβρονιές και απάκι !!!  Big Grin 
Reply
#18
Ηταν το ποιο ακριβό ψάρεμα, και χωρίς ψάρι στο τέλος.
    Στο αυτοκίνητο μπήκα κουνόντας το κουπί πέρα δώθε.Για μαντρί ούτε σκέψη.
Την προηγούμενη βδομάδα μια αποπειρα για ''μπουμπουριστούς'' απέτυχε παταγοδώς.
Μήτσος.
Reply
#19
Άμα γουστάτετε χοχλιδάκια στείλτε μου την διεύθηνση σας με μήνυμα και γώ θα σας πέψω ντελόγο. Τώρα αρχίζουν και στουμπόνουν..
Πάντα ψηλά μένει η κορφή άν 'ειν και χιονισμένη,
Τόν βράχο δέρνει η θάλασσα μα πάντα βράχος μένει..
Reply
#20
Build a kayak cart - DIY kayak cart www.PalmettoKayakFishing.com
Καλη πατέντα ο τυπος
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)