Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόγραμμα για καταγραφή διαδρομής σε κινητά
#1
Μία πολύ καλή εφαρμογή για κινητά iphone&android και φυσικά δωρεάν είναι το every trail.

Kαταγράφει δορυφορικά διαδρομή,απόσταση,Μ.Ο. ταχύτητας και φωτογραφίες από όπου τραβήξετε.

www.everytrail.com
Reply
#2
Για κινητα symbian δειτε ξκαι το Aftrack (γουγλίστε το!). Το χρησιμοποιώ πολλάαααα χρόνια χωρίς προβλήματα.
Επίσης έχω δουλέψει  με καλά αποτελέσματα το sportstracker.

Reply
#3
Για οποιον διαθετει I phone το τοπ προγραμμα ειναι το Navionics mediterranean. Ναυτικοι χαρτες πληρως ενημερωμενοι,καταγραφη ολου του τρακ,στοιχειων οπως μεση ταχυτητα,τοπ ταχυτητα,αποστασεις κλπ. Στον γυρο της Λευκαδας το χρησιμοποιησα συνεχεια και πιστεψτε με οτι ακομα και σε εναν περιπλου πολυ ευκολα πανω στην κουραση σου χανεις τον προσανατολισμο σου κλπ..Αν εχεις αρκετη μπαταρια το Iphone κανει πολυ καλη δουλεια σαν βοηθημα..Μετα την διαδρομη σου εχεις και δυνατοτητα αποθηκευσης της διαδρομης διαδικτυακα στο fb η οπου αλλου θελεις..Επισης πολυ καλη εφαρμογη αλλα για προπονηση κυριως και οχι για διαδρομες αφου δεν διαθετει χαρτη ειναι το endomondo
[Image: 179489_160502843996924_143225812391294_2...4975_n.jpg]
Leave it to Random to needlessly complicated things
Reply
#4
(12-05-2011, 08:04 PM)Random link Wrote:Για οποιον διαθετει I phone το τοπ προγραμμα ειναι το Navionics mediterranean. Ναυτικοι χαρτες πληρως ενημερωμενοι,καταγραφη ολου του τρακ,στοιχειων οπως μεση ταχυτητα,τοπ ταχυτητα,αποστασεις κλπ. Στον γυρο της Λευκαδας το χρησιμοποιησα συνεχεια και πιστεψτε με οτι ακομα και σε εναν περιπλου πολυ ευκολα πανω στην κουραση σου χανεις τον προσανατολισμο σου κλπ..Αν εχεις αρκετη μπαταρια το Iphone κανει πολυ καλη δουλεια σαν βοηθημα..Μετα την διαδρομη σου εχεις και δυνατοτητα αποθηκευσης της διαδρομης διαδικτυακα στο fb η οπου αλλου θελεις..Επισης πολυ καλη εφαρμογη αλλα για προπονηση κυριως και οχι για διαδρομες αφου δεν διαθετει χαρτη ειναι το endomondo

Έχω το navionics europe και δεν το έχω εκτιμήση.

Μιας και μιλάμε για iphone,καλό πρόγραμμα για προπόνηση είναι το speed coac και για μέτρημα αποστάσεων,πριν πάω measure map.
Reply
#5
Στο iphone δεν σας τελειώνει η μπαταρία πολύ γρήγορα όταν το έχετε να κάνει χρήση GPS;
Γιατί εμένα στο παλιό 1-2 φορές που το χρησιμοποίησα στο ποδήλατο μετά από 2-3 ώρες ήταν στα κλεισίματα.

Εγώ χρησιμοποιώ το Garmin eTrex vista που έτυχε να έχω από τις ορειβατικές δραστηριότητες και κάνει τη δουλειά του μια χαρά.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#6
Εγω με το navionics ειμαι ευχαριστημενος (μειον εχει οτι αν χασει το στιγμα πατας παλι στην ενδειξη gps και το ξαναβρισκει)οσον αφορα για την μπαταρια με μια πληρη φορτιση και συνεχη χρηση gps εμενα κραταει πανω απο 6 με 7 ωρες. 8) Καλο να υπαρχει ενα πραγματικο gps plotter αν καποιος διαθετει τα εξτρα χρηματα.Μην ξεχναμε την αδιαβροχη θηκη βεβαια..
[Image: 179489_160502843996924_143225812391294_2...4975_n.jpg]
Leave it to Random to needlessly complicated things
Reply
#7
Ενώ το δικό μου διαφημίζετε για αδιάβροχο όταν φάει πολύ νερό (πχ γυρίσει ανάποδα το καγιάκ) σταματάει μετά από λίγο. Δεν ξέρω γιατί αλλά κλείνει και πρέπει να το ξανά ανοίξω χειροκίνητα.

Αυτό που έχω βρει και δουλεύει μια χαρά είναι να το βάζω μέσα σε μια θήκη πλαστική από γυαλιά κολυμβητηρίου, απλά μπάζει μερικές σταγόνες αλλά δεν έχει πρόβλημα και δουλεύει οκ.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#8
χρειάζεται internet για την πλοήγηση;
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#9
Και το sports tracker...Εξαιρετικό.Αν δουλέψουνε και χωρίς internet θα είναι τέλεια!
Reply
#10
Εγω έχω το sports sos αλλα δεν ξέρω πως λειτουργει.Το έχει και κανένας άλλος να μου πει;
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)