Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εντελως ασχετος
#1
Καλησπερα σας,ειμαι εντελως ασχετος με το καγιακ και αγορασα ενα φουσκωτο παιχνιδι καγιακ(160 ευρω). Γυρναει σαν σβουρα και δεν κανεις δουλεια.
Ψαχνω για κατι καλυτερο και εχω καταληξει στο bic tobago  και  στο bic trinidad.

Το θελω για να κανω βολτες με το γιο μου σε παραλιες στη Συρο.Μιλαμε παντα για κοντινες βολτες και παντα κοντα σε ακτη.
Εψαξα αρκετα και κατεληξα σε αυτα τα 2 μοντελα.

Παρακαλω τη γνωμη σας και επισης αν καποιος εχει κανει αγορα απο Kingofwatersports.com γιατι το βρηκα σε τρομερα ασυναγωνιστη τιμη σχετικα με την Ελλαδα.

Σας ευχαριστω
Reply
#2
κοίτα τα μεταφορικά γιατι αν είναι απο εξωτερικο θα ανεβουν.Σε τι τιμή τα βρήκες;ΑΝ είναι διπλό θα πρέπει να μπαίνουν πάνω 2 άτομα γιατι έιναι πιο δύσκολο στον χειρισμό..Δεν θα πάει εύκολα ευθεία με 1 άτομο.Κοιτα και τα ocean kayaks
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#3
Το bic tobago το βρηκα 546 ευρω κομπλε(με πλατες,κουπια και ταχυδρομικα)αλλα μονο σε μπλε και εγω θελω κιτρινο.

850 ευρω απο Ελλαδα το εχω βρει....μεγαλη διαφορα
Reply
#4
Να το προσέξεις το θέμα με τα διθέσια.Αν κάνεις με δυο άτομα κουπί οκ αλλα με 1 θα δυσκολε'υεσαι πολύ.Κατα την γνώμη μου αν κοπειλατείς μόνος πάρε ένα περίπου 4μ και αν θέλεις βάζεις και δεύτερο άτομο. Αλλα το καγιακ άδειο απο πράγματα.Δεν θα πάς ταξίδι με μονοθέσιο,φορτωμένο και θα βάζεις 2 άτομα.Αυτο είνι ταλεπωρία και για εσένα και για το καγιακ,Αυτή είναι η βασική διαφορά.
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#5
4 μετρα ειναι το bic tobago και το βλεπω πολυ καλο,το θεμα ειναι πως βλεπω πολυ καλη την τιμη απο Αγγλια για να ειναι αληθινη και φοβαμαι να το παραγγειλω απο εκει .Απο την αλλη παλι ειναι τεραστια η διαφορα στην τιμη απο Ελλαδα.

Για αυτο ρωτησα αν εχει καποιος αλλος αγορασει απο αυτο το site να μου ελεγε την εμπειρια του
Reply
#6
εγω σοθ λέω για τετράμετρο μονοθέσιο.Από αυτο το site δεν έχω αγοράσει.Για κοιτα μην έχει αντικαταβολή
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#7
Πληρωμη με paypal ειναι και μαλλον θα την κανω την αγορα.Σε ευχαριστω για το χρονο σου
Reply
#8
εντάξει.καλοτάξιδο το νέο σου σκαφάκι.
Όταν γράψεις και κάποια μίλια γραψε μας και κάποια παρουσίαση
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)