The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Sea-kayak.gr Forums
zhteitai epigontws koupi gia kayak - Printable Version

+- Sea-kayak.gr Forums (https://www.sea-kayak.gr)
+-- Forum: Συζητήσεις (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Αγγελίες (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Forum: Εκτός καγιάκ (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=19)
+---- Thread: zhteitai epigontws koupi gia kayak (/showthread.php?tid=110)

Pages: 1 2


Απ: zhteitai epigontws koupi gia kayak - giorgos ormanoglou - 05-17-2012

Την επισήμανση για τα γκρικλις την απηύθυνα σε κάθε τρίτο,  ίσως από τη δική μου αυξημένη ευαισθησία στο θέμα.
Από κει και πέρα,  αναμφίβολα η υποχρέωση καθενός να διορθώνει τις όποιες κακές στιγμές του είναι αμεταβίβαστη και τον βαραίνει αυτοπροσώπως.
Η υποχρέωση να ενθαρρύνουμε την αποκλιμάκωση,  αντίθετα,  αναλογεί σε όλους μας.



Απ: zhteitai epigontws koupi gia kayak - Random - 05-17-2012

Εγω προσωπικα συντασσομαι κατα 100% με την αποψη των moderator του φορουμ. Επαινω την ολη τους προσπαθεια που για πρωτη φορα υστερα απο τοσα χρονια βρεθηκε ΕΝΑΣ ανθρωπος να φτιαξει ενα φορουμ που βοηθα ολους μας. Σεβομαι ολα τα μελη, οπως και τους κανονες του φορουμ. Αν καποια φορα τυχει να υπερβω καποιο κανονα τοτε θα ζητησω ταπεινα συγγνωμη και θα συμμορφωθω.. Smile χωρις να φωναζω ή να απειλω.  Ηδη το κλιμα ειναι πολυ ομορφο και οφειλουμε να το διατηρησουμε ετσι ολοι μας. Προσωπικα θα προσπαθησω με την συμβολη μου σαν μελος να παραμεινει το φορουμ ζωντανο και ακμαιο.


Απ: zhteitai epigontws koupi gia kayak - Serpentilas - 05-17-2012

Λοίπον Στέλιο,

Τους όρους τους έχω διαβάσει αλλά δε θεώρησα ότι απαγορεύεται να βοήθησω κάποιο μέλος του forum, προτέινοντας του κάποια υπηρεσία (το επίμαχο course) ή κάποιο προϊόν (πχ το kayaksailor) τα οποία έχω δοκιμάσει. Δεν έχω κανένα όφελος από τις συγκεκριμένες εταιρίες απλά έχω μείνει ευχαριστημένος. Μια εταιρία σχετική με sea kayaks από την οποία θα μπορούσα να έχω όφελος, δε πρόκειται να την διαφημίσω χωρίς την έγγραφη άδεια σου, μη φοβάσαι.
Με την λογική σου, κάνε ban όποιον ζητάει τη βοήθεια των άλλων μελών για να βρει κάποια εταιρία ή μαγαζί ειδικότερα. Επίσης κάνε ban αυτούς που προτείνουν βιβλία για το kayak, αυτούς που προτείνουν συρτές, αυτούς που προτείνουν συστήματα πανιών, αυτούς που βάζουν link από εταιρίες κουπιών, αυτούς που γράφουν link μαγαζιών κτλ κτλ. Διαφήμιση δε κάνουν και αυτοί?
Νόμιζα ότι το νόημα του forum είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλο για να εξελιχθούμε και να γίνουμε καλύτεροι kayakers και αυτό έκανα!

Μπορείς και εσύ να διαβάσεις καλύτερα τι έγραψα στο μέλος που ρωτούσε για μαθήματα της BCU. Του ανέφερα ότι γίνονται και στην Αθήνα. Και όλα αυτά χωρίς να έχω ιδέα ότι υπάρχουν courses και στην Κρήτη.

Με το "εμπορικό τμήμα του forum" τι άκριβως εννοείς? Στις "Συζητήσεις -> Προσφορές" επιτρέπεται να διαφημιστεί κάποιος μέσω προσφοράς ή όχι? Όπως και να έχει νομίζω πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένος στους όρους χρήσης του forum σχετικά με τη διαφήμιση. Να πω επίσης ότι δεν ενημερώθηκα με pm από κανέναν moderator για την παραβίαση των όρων που όπως λες έκανα αρκετές φορές.

Τι εννοείς τι θα μάθει κάποιος από αυτό το post? Πρέπει από όλα τα posts να μαθαίνουμε κάτι? Απαγορεύεται να ζητήσει κάποιος ένα κουπί δηλαδή? Στη τελική όσοι ξέρουν από κουπιά θα μπορούσαν να βοηθήσουν τον άνθρωπο με κάποιες πληροφορίες ή να του προτείνουν κάποια μαγαζιά από Ελλάδα και εξωτερικό. Όλα αυτά θα μπορούσαν να γίνουν αν άφηνες να εξελιχθεί η κουβέντα.

Αν νομίζεις και τώρα ότι δε στέκουν αυτά που λέω ΟΚ, δεν μπορούμε να συνενοηθούμε γραπτώς. Επίσης επειδή όπως είπα δεν έχει νόημα αυτή ή κουβέντα "δημοσίως" με χαρά να την κάνουμε με προσωπικά μηνύματα. Ο λόγος που το συνεχίζω είναι επειδή μ'αρέσει και βρίσκω χρήσιμο αυτό το forum και θα ήθελα να ξέρω τι μπορώ να γράφω και τι θα σβηστεί ειδικά σε θέματα "διαφήμισης"!

Καλημέρα,
Φιλικά,
Γιώργος


Απ: zhteitai epigontws koupi gia kayak - konstantinosp17 - 05-17-2012

Εγω προσωπικά το συγκεκριμένο thread δεν το ξαναδιαβάζω και δεν ξαναγράφω...θεωρώ πως ειμαστε ώριμα άτομα για να συνεχίσουμε να γράφουμε στα άλλα θέματα και όχι πια στο συγκεκριμένο ...απλά θεωρώ και υποχρέωση μου να αναφέρω πως ο Στέλιος τουλάχιστον εμενα και εξοπλισμό μου έχει δανείσει και γνώσεις μου μετέφερε αφιλοκερδός. Ελπίζω να κλεισει εδω το συγκεκριμένο θεμα και τα υπόλοιπα να βρειτε με καλή θέληση σε pm μεταξυ σας. Είστε και οι δύο γνώστες του kayak και απο κοινού βοηθάτε για να γινει πιο διαδεδομένο αυτο το υπέροχο sport!!

ευχαριστώ  πολύ,

Κώστας


Απ: zhteitai epigontws koupi gia kayak - Serpentilas - 05-17-2012

Κώστα δεν ήθελα να συκοφαντήσω τον Στέλιο, δεν τον ξέρω προσωπικά τον άνθρωπο. Αναφέρομαι μόνο σε θέματα που αφορούν το forum  και "τυχαίνει" να είναι administrator.


Απ: zhteitai epigontws koupi gia kayak - stelios - 05-18-2012

(05-17-2012, 10:37 PM)Serpentilas link Wrote: Τους όρους τους έχω διαβάσει αλλά δε θεώρησα ότι απαγορεύεται να βοήθησω κάποιο μέλος του forum, προτέινοντας του κάποια υπηρεσία (το επίμαχο course) ή κάποιο προϊόν (πχ το kayaksailor) τα οποία έχω δοκιμάσει.

Επιτρέπεται και για αυτό δεν έγινες ban.

Quote:Με την λογική σου, κάνε ban όποιον ζητάει τη βοήθεια των άλλων μελών για να βρει κάποια εταιρία ή μαγαζί ειδικότερα. Επίσης κάνε ban αυτούς που προτείνουν βιβλία για το kayak, αυτούς που προτείνουν συρτές, αυτούς που προτείνουν συστήματα πανιών, αυτούς που βάζουν link από εταιρίες κουπιών, αυτούς που γράφουν link μαγαζιών κτλ κτλ. Διαφήμιση δε κάνουν και αυτοί?

Quote:Νόμιζα ότι το νόημα του forum είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλο για να εξελιχθούμε και να γίνουμε καλύτεροι kayakers και αυτό έκανα!

Για πες μου πως το έκανες στο μήνυμα εδώ που προκύπτει το θέμα; Απάντησες για κουπί; Πρότεινες τίποτα στον angus; Μόνο για εμένα και το φόρουμ γράφεις.

Quote:Με το "εμπορικό τμήμα του forum" τι άκριβως εννοείς? Στις "Συζητήσεις -> Προσφορές" επιτρέπεται να διαφημιστεί κάποιος μέσω προσφοράς ή όχι?

Ναι εκεί μπορεί.

Quote:Όπως και να έχει νομίζω πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένος στους όρους χρήσης του forum σχετικά με τη διαφήμιση. Να πω επίσης ότι δεν ενημερώθηκα με pm από κανέναν moderator για την παραβίαση των όρων που όπως λες έκανα αρκετές φορές.

Συνεχίζεις και αναφέρεσαι σε θέμα άσχετο με το βασικό αντικείμενο της συζήτησης που είναι η συμπεριφορά του angus και το περιεχόμενο του συγκεκριμένου post. Δεν επικοινώνησε κανείς γιατί απλά δεν έκανες κάτι υπερβολικό, μια απλή αναφορά έκανα. Ο angus εν αντίθεση έβριζε

Quote:Τι εννοείς τι θα μάθει κάποιος από αυτό το post? Πρέπει από όλα τα posts να μαθαίνουμε κάτι? Απαγορεύεται να ζητήσει κάποιος ένα κουπί δηλαδή?

Φυσικά και να ζητήσει. Οι απαντήσεις θα πρέπει να είναι σχετικές και ούτε εσύ ούτε κανείς είχε δώσει σχετική απάντηση. Μόνο ο angus να γράφει, "θα απαντήσει κανείς;" και μετά αρχίζει τις απειλές (δες ο 2ο μήνυμα του που δεν σβήστηκε) τόσο στο φόρουμ όσο και στο email μου. Δηλαδή αυτό το βλέπεις ωραίο; Εκεί είναι το θέμα και για αυτό έγινε ban.

Quote:Στη τελική όσοι ξέρουν από κουπιά θα μπορούσαν να βοηθήσουν τον άνθρωπο με κάποιες πληροφορίες ή να του προτείνουν κάποια μαγαζιά από Ελλάδα και εξωτερικό. Όλα αυτά θα μπορούσαν να γίνουν αν άφηνες να εξελιχθεί η κουβέντα.

Πλάκα μου κάνεις; Εγώ δεν την άφησα; Εσύ είσαι που γράφεις και προσπαθείς να υποστηρίξεις τον angus. ΤΙ έγραψες σχετικό με το κουπί; Τίποτα.

Quote:Αν νομίζεις και τώρα ότι δε στέκουν αυτά που λέω ΟΚ, δεν μπορούμε να συνενοηθούμε γραπτώς. Επίσης επειδή όπως είπα δεν έχει νόημα αυτή ή κουβέντα "δημοσίως" με χαρά να την κάνουμε με προσωπικά μηνύματα.

Φυσικά και δεν στέκουν και τα τεκμηρίωσα παραπάνω. Δεν υπάρχει λόγος να μιλάμε με pm για το συγκεκριμένο θέμα (angus). Για καγιάκ ευχαρίστως.

Quote:Ο λόγος που το συνεχίζω είναι επειδή μ'αρέσει και βρίσκω χρήσιμο αυτό το forum και θα ήθελα να ξέρω τι μπορώ να γράφω και τι θα σβηστεί ειδικά σε θέματα "διαφήμισης"!

Γιατί συνεχίζεις να αναφέρεσαι στο σβήσιμο; Σβήστηκε τίποτα που έγραψες σχετικά με καγιάκ; Τίποτα. Όσο γράφεις για καγιάκ τίποτα δεν διαγράφεται.

Χαίρομαι που βρίσκεις το φόρουμ χρήσιμο.


Απ: zhteitai epigontws koupi gia kayak - Serpentilas - 05-18-2012

Οκ, με κάλυψες. Χαίρομαι που καταλαβαίνεις ότι ο σκοπός μου δεν ήταν να διαφημίσω κάτι αλλά να βοηθήσω άλλα μέλη.

Ο λόγος που μπήκα στη διαδικασία να γράψω σε αυτό το θέμα είναι γιατί ο Angus είναι φίλος μου και έγω τον έπριζα ενάμιση χρόνο με τα kayak μέχρι να αγοράσει. Τον έχω βοηθήσει εκτώς forum να διαλέξει κουπί αλλά και kayak πριν κάνει τα posts εδώ. Απλά πίστευα ότι εδώ μέσα κάποιος θα του τα πει πολύ καλύτερα ή έστω  θα έχει κάποιο καλό κουπί να του πουλήσει όπως άλλωστε βρέθηκε ένα άριστο kayak σε πολύ καλή τιμή.

Η άποψη μου είναι ότι το να του σβήσεις την ερώτηση που έκανε ξανά ήταν υπερβολικό, ήταν ο λόγος που δεν εξελίχθηκε το θέμα και φτάσαμε να κάνουμε αναλύσεις επί αναλύσεων τώρα. Στη τελική καινούριο μέλος ήταν δείξε λίγη επιοίκια. Στο email σου δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τι σου έστειλε.

Σε αυτό το μήνυμα σου νομίζω ξεκαθάρισες τι θεωρείς διαφήμιση. Αναφέρθηκα πάλι στο σβήσιμο γιατί όπως είπες παραβίασα πολλές φορές τους κανόνες του forum και πραγματικά ήθελα να καταλάβω σε τι ακριβώς αναφέρεσαι και αν "κινδυνεύω" με ban ή με διαγραφή μηνυμάτων μου.

Πάντως από τις απαντήσεις σου καταλαβαίνω ότι κάποια πράγματα από αυτά που είπα στέκουν και για σένα.

Κακώς έγιναν όλα τα παρατράγουδα.

Με συγχωρείτε που το τράβηξα τόσο, αλλά έγω έβγαλα τα συμπεράσματα μου από αυτή τη κουβέντα.

Καλή μέρα σε όλους


Απ: zhteitai epigontws koupi gia kayak - yiannis - 05-29-2012

Να ρωτήσω κάτι άσχετο με την συζήτηση;
Θέλω κι εγω να αλλάξω κουπι....για πείτε.
(Επειδη έχω εμπειρία διαδικτυακών καβγάδων σας λέω με σιγουριά ότι αν πηγαίναμε για ένα ούζο θα είχαν λήξει σε 5 λεπτά)


Απ: zhteitai epigontws koupi gia kayak - stelios - 05-29-2012

Γιάννη κάνε τον κόπο να ανοίξεις ένα άλλο thread για να το κλειδώσουμε αυτό ώστε να υπάρχει ένα επί της ουσίας.